۱-­ قبل از اتمام تحصیل و یا ترم آخر با مراجعه به بایگانی آموزش و بررسی پرونده­ تحصیلی خود از کامل بودن مدارک مورد نیاز فارغ التحصیلی اطمینان حاصل نمائید.

مدارک فارغ التحصیلی شامل:

  • ۶ قطعه عکس ۴× ۳ رنگی زمینه سفید،
  • اصل دیپلم(مختص دانشجویان کاردانی)
  • گواهی موقت یا اصل مدرک کاردانی همراه ریزنمرات (مختص دانشجویان کارشناسی)،
  • تأییدیه تحصیلی مدرک مربوطه،
  • کپی تمام صحفات شناسنامه به همراه توضیحات،
  • کپی پشت و رو از کارت ملی و پایان خدمت (برای دانشجویان مشمول برگه معافیت تحصیلی الزامیست)
  • فرم اشتغال به کار برای دانشجویانی که از سهمیه شاغل استفاده نموده اند
  • و کلیه فیش های واريز شهريه که به تایید امور مالی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان رسیده باشد.

۲- مراجعه به کارشناس آموزش و اطمینان از گذراندن تمامی دروس و واحدهای دوره مربوطه

۳- دانشجویانی که نمرات معادلسازی(تطبیقی) ، مهمان یا انتقالی داشته­اند جهت اطمینان از ثبت در سیستم به سامانه ی آموزشی خود مراجعه و در صورت عدم ثبت به کارشناس مربوطه موضوع را اطلاع دهند.

۴- دانشجویان انتقالی/مهمان بایستی کلیه­ی مدارک مربوطه شامل: برگه سازمان سنجش، فرم­های تأیید شده انتقال/مهمان با مهر و امضاء مراکز مبدأ و مقصد، ریز نمرات و یا کارنامه­ی ترم به ترم ممهور به  مهر و امضای مرکز مبدأ، مدارک کامل شناسنامه ای و تحصیلی در پرونده­ی آنها موجود باشد.

۵- دانشجویانی که ترم آخر را به صورت معرفی به استاد گذرانده اند به محض دریافت نمره از سوی استاد و ثبت در سیستم، جهت اعلام فارغ التحصیلی و اطمینان از گذراندن تمامی دروس به امور فارغ التحصیلان مراجعه کنند.

۶- در صورت داشتن وام کمک هزینه تحصیلی(صندوق رفاه) و یا هرگونه بدهی مالی به دانشگاه، ضمن مراجعه به کارشناس و تسویه حساب با واحد مربوطه، فرم تأیید شده آنرا جهت درج در پرونده تحصیلی تحویل بایگانی مرکز نمائید.

۷- جهت پیگیری صدور مدرک گواهی موقت لازم است حداقل ۲ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی دانش آموخته گذشته باشد، بدیهی است در صورت داشتن نواقص این زمان بعد از رفع نقص و تکمیل پرونده محاسبه می گردد.

۸- برای تحویل گواهی موقت لازم است دانش آموخته پس از اطمینان از صدور آن نسبت به اخذ فرم تسویه حساب(در سایت قرار دارد) اقدام کرده و پس از تکمیل آن به تائید تمامی کارشناسان مربوطه رسانده و جهت گرفتن گواهی موقت شخصاً به امور فارغ التحصیلان مراجعه کند.

لازم به ذکر است مدرک دانش آموخته تنها در صورتی به فرد دیگری غیر از صاحب مدرک تحویل می گردد که دارای وکالت نامه محضری از سوی دانش آموخته باشد.

۹-برای صدور دانشنامه یا اصل مدرک کاردانی لازم است ششماه پس از صدور گواهی موقت (تاریخ زیر عکس) ،دانش آموخته با همراه داشتن ۲قطعه عکس و تصویر گواهی موقت به امور فارغ التحصیلان مراجعه و فرم درخواست صدور دانشنامه را جهت ارسال به دانشگاه جامع امضاء نماید .

توجه: در صورت ناقص بودن پرونده­ی تحصیلی و عدم مراجعه دانشجو از سیر مراحل فارغ التحصیلی خارج گردیده و پرونده دانش آموخته بایگانی می­گردد و عواقب بعدی آن به عهده­ی خود فرد  می­باشد.

امور فارغ التحصیلان مرکز آموزش عالی علمی-کاربردی دادگستری کل استان اصفهان